kolory   zapytaj się przez internet
Na rynku kamieniarskim mamy bardzo duży wybór kamienia. Kamienie naturalne, takie jak: granit, marmur, piaskowiec wydobywane są w różnych częściach świata i sprowadzane do Polski w dużych płytach. Płyty te trafiając do firmy kamieniarskiej, tam są przycinane do wielkości żądanej przez klienta. Konglomeraty-kwarcogranity produkowane są na bazie kwarców naturalnych (95%) oraz żywic, pigmentów i innych dodatków (5%). Właściwości mające wpływ na ich jakość nie różnią się od własności granitu - mają taką samą trwałość oraz twardość. Ich zaletą jest bogatsza kolorystyka, która ułatwia dobranie odpowiedniego blatu do koloru szafek kuchennych. Innym rodzajem konglomeratów są tzw. marmory, które stanowią imitację marmurów o bardziej zróżnicowanej kolorystyce. Najważniejszym krokiem jest wybór koloru oraz rodzaju kamienia, który będzie pasował do Państwa projektu.
Kilka ważnych informacji o granicie, marmurze oraz kwarcogranitach
  Jeśli przedmiotem Państwa projektu są elementy inne niż blaty kuchenne czy łazienkowe, prosimy o kontakt z naszym doradcą w Biurze Obsługi Klienta, którego zadaniem jest wstępna wycena projektu. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani blatami kuchennymi, na naszej stronie działa "WYCENA ONLINE", która pomaga wstępnie wycenić zaprojektowany blat. To łatwy do przejścia proces, podczas którego trzeba podać przybliżone wymiary, kształt, kolor oraz rodzaj wybranego kamienia. W przypadku problemów z samodzielną wyceną prosimy o kontakt telefoniczny i przesłanie faxem lub pocztą elektroniczną wszystkich potrzebnych danych.
kolor kamienia na blat kuchenny
 
pomiary schody kamienne
blaty warszawa   blaty z granitu warszawa
Znajomość szacunkowej ceny pozwala podjąć decyzję o zakupie. Jeśli cena blatu kuchennego Państwu odpowiada, prosimy o kontakt z naszym doradcą, który ponownie sprawdzi dane. Wówczas można przejść do procesu zamówienia. Należy je złożyć telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.   Kolejnym krokiem po dokonaniu zamówienia jest wykonanie szablonu i pomiarów blatu kuchennego. Zajmują się tym nasi wykwalifikowani monterzy. Przed ich przyjazdem na miejsce, meble kuchenne muszą znajdować się na swoich stałych pozycjach. Na miejscu musi być również zlew, kuchenka gazowa, elektryczna lub płyta ceramiczna. Meble, zlew oraz kuchenka po wykonaniu szablonu nie mogą być przemieszczane, aż do czasu ostatecznego montażu blatów.
elewacja z kamienia
 
schody bielsko-biała
 
Po wykonaniu szablonu i pomiarów nasi specjaliści weryfikują wycenę szacunkową, następnie przekazują informację Państwu i oddają plany oraz szablony do produkcji.   Montaż blatu granitowego trwa od trzech do ośmiu godzin, w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania projektu. Prosimy przy tym o usunięcie wszelkich przeszkód znajdujących się na drodze do pomieszczenia, w którym będą montowane blaty. Po zakończeniu prac, monterzy zostawiają ulotkę informującą, w jaki sposób dbać o blaty z kamienia.
Więcej informacji na ten temat w dziale "JAK DBAĆ O GRANIT"
jak produkuje sie granitowe blaty kuchenne
 
instalacja blatów kuchennych

informacje o produkcji


Granit

Granit jako lita skała magmowa stanowi idealny materiał budowlany. Z pewnością jego największą zaletą jest wytrzymałość, która decyduje o jego szerokich możliwościach zastosowania. Kamień ten idealnie nadają się do wykańczania wnętrz – jego niezwykła i bardzo różnorodna kolorystyka sprawia, że wpasowuje się idealnie do każdego pomieszczenia.


Marmur

Marmur na ogół kojarzy się z luksusem, nie oznacza to jednak, że stanowi wydatek przekraczający Państwa możliwości. Wzory, jego smugowa faktura, które są tak charakterystyczne dla marmuru nadają mieszkaniom prestiżu. Kamień ten pojawia się często w drobnych akcentach: parapetach, półkach, kominkach, ale niektórzy z Państwa skuszą się pewnie także na wykończenie nim podłóg, ścian (w postaci marmurowej okładziny ściennej) czy schodów, które w marmurze prezentują się iście po królewsku. Marmur od setek lat uznawany jest za materiał tak elegancki, jak prosty i klasyczny. Co jest niewątpliwą zaletą marmuru, to fakt, że idealnie komponuje się z otoczeniem, bez względu na dobór mebli, koloru ścian itd.


Kwarcogranit

Kwarcogranit to kamień wytwarzany sztucznie z naturalnych surowców. W jego składzie przeważa naturalny kwarc 95% zwartości, pozostałe składniki to żywice, barwniki i inne. Cechuje go najwyższa odporność na zniszczenia i trwałość. Nie absorbuje płynów, a używanie ostrzy bezpośrednio na nim nie pwoduje żadnych zniszczeń. Kwarcogranit jest więc materiałem higienicznym, przez co idealnym na blaty kuchenne i płyty łazienkowe.

Dodatkowym atutem jest niezwykle bogaty wybór kolorów kwarcogranitów. Możliwość stosowania barwników daje ogromne pole do manipulowania jego ostateczną barwą. Przy tak sporym wyborze kolorów kwarcogranitu z pewnością każdy znajdzie blat w pożądanym kolorze.

Polish Granite - granitowe blaty kuchenne
Obszar działania - Kraków, Katowice, Bielsko-Biała